Autor Wiadomość
Blink
PostWysłany: Śro 11:38, 28 Cze 2006    Temat postu:

Cytat:
Ach ty paskudniku teraz i ja musze coś wysmarować bo mi na abicje wlazleś


HAHA! Mój niecny plan jednak wypalił Very Happy Trabi musi zacząć pracować. Very Happy

Mam jedna mądrość do przekazania tym, którzy się biorą za robienie rytuału własnego:
Na początku wydaje sie, że z takim rytuałem jest kupa roboty i nie chce się go zacząć robić. Ale gdy już się zacznie to idzie się jak burza (to strasznie wciąga) z tym, że faktycznie roboty jest dużo Razz

Dziękuje za uwagę.

Blink
Trabi
PostWysłany: Śro 11:27, 28 Cze 2006    Temat postu:

Ach ty paskudniku teraz i ja musze coś wysmarować bo mi na abicje wlazleś Razz
Rytuał fajny, co do predkości przybierania wody uwazam ze jest dobra.
Blink
PostWysłany: Śro 9:31, 28 Cze 2006    Temat postu:

Cytat:
Nie sądzisz że to jednak trochę za wolno? Chyba że chodziło Ci o poziom wody na danym terenie.


Woda przybywa z taką prędkością na całym obszarze działania rytuału- czyli w okregu o średnicy 100km Razz Ty chyba nie jest wolno?
Choć jeśli ktoś jeszcze uważa, że to za wolno- to nie ma sprawy mogę to zmienić- podajcie tylko jakąś popozycję. Smile
Qball
PostWysłany: Śro 1:13, 28 Cze 2006    Temat postu:

No, no. Blink zebrał się w sobie i zamieścił swój rytuał.
Bardzo fajnie, bo w końcu zacznie to mobilizować innych forumowiczów. Ja sam mam już prawie zrobiony pewien rytuał.

Blink napisał:
Woda zaczyna rozpływać się po całym obszarze działania rytuału powoli zalewając cały teren z prędkością 3m/ h tj. 5cm/ min.


Nie sądzisz że to jednak trochę za wolno? Chyba że chodziło Ci o poziom wody na danym terenie.
iron_master
PostWysłany: Pon 22:08, 26 Cze 2006    Temat postu:

Bardzo fajny rytuał. Jak na początek to jest super Very Happy


Co według was najbardziej pasuje? Macie jakieś inne pomysły, od czego może zależeć ten test?[/quote]

Obstawiam koncentracje Smile[/quote]
Smg
PostWysłany: Pon 19:18, 26 Cze 2006    Temat postu:

Cytat:
Co według was najbardziej pasuje? Macie jakieś inne pomysły, od czego może zależeć ten test?

Zaznaczę tylko, że ja doradzałem koncentrację opartą na roztropności, później jednak uznaliśmy, że na razie zostanie ta wersja, a użytkownicy podpowiedzą ewentualne zmiany.

Sam rytuał-nie jest to może cud innowacji, ale też nie miał być. Na razie potrzebujemy właśnie takich prac, by ewentualnie doszlifować mechanikę i wprawić się w pisaniu. Miło też, że w końcu ktoś zamieścił swoje dzieło. Oceny nie wystawię, ale powiem jedno-solidna praca, nie innowacyjna, średniu użyteczna, ale na przyzwoitym poziomie.
Blink
PostWysłany: Pon 18:40, 26 Cze 2006    Temat postu: Rytuał "Powódz" 3,5 ed.

Powódź (3,5 ed.)


Transmutacja
Poziom: 7
Czas odprawiania: Patrz opis
Obszar: okrąg o promieniu 50 km z miejscem gdzie odbyła się ceremonia w środku
Czas trwania: ciągły
Rzut obronny: brak
Odporność na czary: Nie

Wymagania: Prowadzącymi rytuał powodzi mogą być jedynie druidzi potrafiący rzucić kontrolowanie pogody na 22 poziomie czarującego. Do odprawienia rytuału potrzeba dwóch prowadzących.
Przy odprawianiu rytuały obecnych musi być sześciu pomocników, którzy potrafią rzucić kontrolowanie wody, na co najmniej 12 poziomie czarującego.


Odprawianie rytuału:


Przygotowanie:
Przygotowanie obszaru: W centrum obszaru, na którym pojawić się ma się wielka woda należy ustawić: 6 menhirów; 3 potrafiące pomieścić czar 7 poziomu (cena: 42 350 lub 21 175+ 1694 PD) i 3 potrafiące pomieścić czar 4 poziomu (20 300 lub 10 150 + 812 PD). Menhiry należy ułożyć na planie koła o średnicy 10 m. W ustawione odpowiednio menhiry należy zakląć: trzy razy kontrolowanie pogody, 2 razy kontrolowane wody i jeden raz oddychanie pod woda, (aby umożliwić odprawiającym rytuał ucieczkę z miejsca ceremonii). Menhiry powinny zostać aktywowane na zakończenie ceremonii. Właściwe przygotowanie kręgu- od teraz nazywanego ołtarzem- wymaga pomyślnego testu czarotwa o ST 25 (wystarczy, że test powiedzie się jednemu z prowadzących rytuał). Pomocnicy nie muszą wykonywać żadnego testu.
Przygotowanie odprawiających: Pomocnicy musza ustawić się w lukach miedzy ustawionymi w krąg menhirami. Prowadzący rytuał powinni stanąć w centrum ołtarza plecami do siebie. Przed rozpoczęciem ceremonii pomocnicy muszą się skupić w milczeniu przez 30 min ( test koncentracji ST 20). Tymczasem mistrzowie ceremonii muszą odmówić sekwencje przygotowawczą, w której proszą duchy natury o przychylność i błogosławieństwo (wymaga to testu czarostwa, wiedzy religii/natury, koncetracji o ST 20).


Ceremonia: Ceremonię należy rozpocząć w południe, gdy słońce najsilniej oświetli menhiry, (jeśli dzień jest pochmurny mistrzowie ceremonii muszą postarać się o słoneczna pogodę -np. za pomocą kontrolowania pogody- lub poczekać, aż niebo się rozchmurzy). Uczestnicy wiedzą, kiedy nadejdzie właściwy czas na rozpoczęcie, gdyż dzięki poprawnie wypowiedzianej sekwencji przygotowawczej, gdy menhiry znają się w najsilniejszym nasłonecznieniu zaczną świecić jasnym fioletowym światłem. Ceremonię zaczyna jeden z mistrzów ceremonii rzuceniem czaru kontrolowanie pogody przywołując nad ołtarz burzę z piorunami. Zaraz, gdy chmury burzowe zbiorą się nad ołtarzem pomocnicy jednocześnie muszą rzucić czar kontrolowanie wody unosząc ręce w powietrze.
Po rzuceniu czaru deszcz przestanie padać strugami, krople deszczu utworzą jeden 25 m spadający z nieba słup wody, którego centrum znajduje się na ołtarzu (ciecz płynie pod olbrzymim ciśnieniem omijając członków rytuału). Woda zaczyna rozpływać się po całym obszarze działania rytuału powoli zalewając cały teren z prędkością 3m/ h tj. 5cm/ min. Woda nie zalewa ołtarza tworząc warstwę suchej powierzchni o kształcie półkuli o wysokości 5m (sucha strefa utrzymuje się dopóki przy ołtarzu znajduje się, co najmniej jeden żywy uczestnik rytuału). Podtrzymanie efektu kontrolowania wody w formie słupa wymaga wielkiego skupienia i wytrzymałości (wymaga testu koncentracji o ST 35, nieudany u któregoś z uczestników oznacza, że słup wody przestaje ich omijać, zabijając na miejscu). Jeśli utrzymanie czaru się uda woda zaczyna napierać z jeszcze większą siłą tworząc słup wody spadający z nieba o średnicy 50 m. W tym momencie drogi mistrz ceremonii rzuca czar kontrolowanie pogody, co uruchamia menhiry, które zaczynają mienić się niebieskim jasnym światłem i uwalniają czary, które zostały w nie zaklęte. Ceremonia kończy się, gdy woda zaleje cały obszar, pozostawiając gładką powierzchnię wody; bez wysp i skał. Słup wody znika, deszczowe chmury rozpraszają się.
W miejscu gdzie kończy się obszar działania czaru woda zaczyna się piętrzyć, tworząc ścianę wody o wysokości najwyższego punktu w obrębie działania rytuału, który woda musiała zalać (np., jeśli rytuał został odprawiony na wyżynie gdzie najwyższym szczytem była góra o wysokości 500m to ściany wody w miejscu gdzie rytuał się kończy też maja 500m wysokości) Przez ścianę wody można przejść bez przeszkód, dostając się do zbiornika wody. Ściana jest magiczna, lecz nie da się jej rozproszyć- gdyż jej istnienie podczytuje magia rytuału.


Stabilizacja efektu: Gdy woda zaleje już cały obszar prowadzący muszą go ustabilizować za pomocą dawnych druidzkich inklinacji- zajmuje to ok. 1 godziny. Nieudana stabilizacja efektu powoduje utracenie przez prowadzących 1k10/ 4k8 punktów poczytalności i sprawia, ze woda która spłynęła na obszar czaru wsiąka i wyparowuje, pozostawiając obszar, który został zalany takim jak przed rytuałem- tyle ze bardziej bagnistym i zamokłym Udana stabilizacja powoduje, że obszar zostaje zalany woda na zawsze, woda nie wsiąka ani nie paruje.- Na obszarze czaru tworzy się normalny magiczny zbiornik wodny, podtrzymywany po wsze czasy magią rytuału. Jedyną możliwością odwrócenia efektu czaru jest znalezienie pod wodą zalanego ołtarza, i za pomocą menhirów, w które zaklęty został czar kontrolowanie wody obniżyć poziom wody do poziomu gruntu. Aby móc skorzystać z menhirów należy bezbłędnie wypowiedzieć pradawna druidzką sekwencje w pełnym skupieniu, co wiąże się z dwoma testami: czarostwa o ST 40 i koncentracji o ST 40.


Błędne odprawienie rytuału:
Błędnie przeprowadzony rytuał może mieć rozmaite efekty, z których MP, powinien wybrać jeden, najwłaściwszy jego zdaniem. Może to być zwyczajne niezadziałanie połączone z utratą przez odprawiających podanej wyżej liczby punktów poczytalności, utopienie uczestników rytuału tudzież zmiażdżenie słupem wody o ogromnym ciśnieniu. Może być nim nawet przybycie żywiłaków wody lub przeniesienie członków rytuału na plan żywiołu wody.


Koszt rytuału: 187.950 sz lub 93.975 sz + 7.518 PD



Mam jeszcze parę wątpliwości i proszę o pomoc w ich rozwianiu:


Blink napisał:
Tymczasem mistrzowie ceremonii muszą odmówić sekwencje przygotowawczą, w której proszą duchy natury o przychylność i błogosławieństwo (wymaga to testu czarostwa, wiedzy religii/natury, koncetracji o ST 20).


Co według was najbardziej pasuje? Macie jakieś inne pomysły, od czego może zależeć ten test?

Powered by phpBB © 2001 phpBB Group